Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Hořčík, zinek + B6 - 120 kapslí

Vyrobeno v ČR
699 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Unikátní kombinace zinku a hořčíku v chelátové vazbě doplněné o vitamín B6 pro lepší využitelnost v organismu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

Zinek, hořčík a vitamín B6 patří k nejvíce deficitním látkám, a to nejen u sportujících jedinců. Doplněním optimální hladiny můžeme přispět ke správnému fungování hormonálního systému, regeneraci svalových tkání a podpořit kvalitu spánku. Speciálně vytvořená koncentrace těchto látek byla navržena na základě patentované formule tak, aby poskytla maximum z benefitů všech složek a současně vysokou vstřebatelnost.

Hlavní benefity produktu:

 • Podpora imunitního systému.
  Zinek přispívá ke správnému fungování biologických procesů spojených s naší obranyschopností a má antioxidační účinky.

 • Podpora normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy.
  Vitamín B6 se podílí na syntéze neurotransmiterů jako serotonin, dopamin nebo noradrenalin, jež se podílí na šíření nervových vzruchů v těle a mají vliv na naší náladu.

 • Normální stav vlasů, nehtů, kůže.
  Zinek se účastní syntézy bílkovin, DNA a kolagenu a je tak významným minerálem pro obnovu buněk, regeneraci tkání, hojení ran a podporuje zdravou strukturu vlasů i nehtů.

 • Normální stav kostí
  Hořčík i zinek jsou součástí struktury kostí i zubní skloviny. Zinek je nepostradatelný pro metabolismus kostní tkáně a zvyšuje novotvorbu kostních buněk. Hořčík se významně podílí na metabolismu vápníku v těle.

 • Snížení míry únavy a vyčerpání
  Hořčík se účastní celé řady biochemických reakcí v těle, zejména se podílí na energetickém metabolismu organismu.

 • Normální hladina testosteronu
  Zinek přirozeným způsobem snižuje aktivitu enzymu aromatázy, a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen.

 • Syntéza bílkovin
  Zinek a hořčík přispívají k normální syntéze bílkovin a podílí se na metabolismu nukleových kyselin DNA a RNA.

 • Normální činnost svalů
  Hořčík přispívá k zajištění normální nervosvalové funkce a umožňuje relaxaci svalu mezi kontrakcemi.

 • Správné dělení buněk
  Zinek přispívá ke správnému procesu dělení buněk a chrání je před oxidativním stresem.

 

Jak produkt Zinek, hořčík + B6 užívat?

Je nutné užívat na lačno, s jídlem je jeho vstřebatelnost nízká. Je možné užívat cca 45 minut před snídaní nebo naopak 2 hod po posledním jídle. Výhodné je užívat Zinek, hořčík + B6 před spaním. Tělo tak může v klidu využít přísun těchto živin k opravě tkání a svalů, může syntetizovat hormony a také zajistí lepší kvalitu spánku. Nedoporučuje se kombinovat s vápníkem a potravinami bohatými na tento minerál (například mléko a mléčné produkty), neboť vápník ovlivňuje biologickou dostupnost zinku.

 

Složení: Bysglycinát hořečnatý, bisglycinát zinečnatý,protispékavá látka: oxid křemičitý získávaný z rýžových slupek (Oryza sativa), Pyridoxal-5-fosfát (vitamín B6), kapsle: hydroxypropylmethylceluóza

  2 kapsle obsahují % RHP *
Hořčík 160 mg 43%
Zinek 3 mg 30%
B6 1,2 mg 85,7%

 *RHP = referenční hodnota příjmu

Upozornění: Doplněk stravy. Užívejte 2 kapsle denně. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Produkt není určen jaké náhrada pestré stravy. Není vhodný pro děti.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Proč je výhodné kombinovat tyto látky?

Zinek, hořčík i vitamín B6 patří k nejvíce deficitním látkám. Jejich kombinace v tomto produktu byla speciálně vytvořena v patentované koncentraci tak, aby poskytla maximum z benefitů všech těchto prvků. Původně byla navržena pro sportovce, neboť nadměrná fyzická aktivita zvyšuje potřebu všech těchto nutrientů. Adekvátní příjem ve vyváženém poměru je ideálním prostředkem jak ztrátu doplnit a podpořit regeneraci těla. 

Jaké jsou benefity jednotlivých složek?

Zinek hraje ústřední roli v regulaci buněčného růstu a opravy tkání a v udržování zdravého imunitního systému. Přispívá k normální syntéze bílkovin a DNA, normálnímu metabolismu sacharidů a mastných kyselin. Zinek přispívá k normální hladině testosteronu.

Hořčík je nezbytný pro udržování rovnováhy elektrolytů a normální nervosvalové funkce. Účastní se většiny chemických reakcí v těle jako aktivátor celé řady enzymů. Významně přispívá k produkci a transportu energie v těle, napomáhá svalové relaxaci, pomáhá přenášet nervové signály a je důležitý pro syntézu bílkovin.

Vitamín B6 je jedním z nejvýznamnějších prvků metabolismu, ve formě koenzymu umožňuje průběh enzymatických reakcí. Účastní se například tvorby hemoglobinu a významných neurotransmiterů - dopaminu, noradrenalinu a GABA. Je součástí metabolismu mastných kyselin a tvorby glukózy z aminokyselin (glukoneogeneze). Podílí se také na tvorbě protilátek proti řadě infekcí.

Jak a kdy je produkt nejvhodnější užívat?

Je nutné užívat na lačno, s jídlem je jeho vstřebatelnost nízká. Je možné užívat cca 45 minut před snídaní nebo naopak 2 hod po posledním jídle. Výhodné je užívat Zinek, hořčík + B6 před spaním. Tělo tak může v klidu využít přísun těchto živin k opravě tkání a svalů, může syntetizovat hormony a také zajistí lepší kvalitu spánku. Nedoporučuje se kombinovat s vápníkem a potravinami bohatými na tento minerál (například mléko a mléčné produkty), neboť vápník ovlivňuje biologickou dostupnost zinku.

Je kombinace těchto látek vhodná pouze pro sportovce?

Složení a koncentrace látek v tomto produktu byly původně navrženy speciálně pro sportovce, kteří mají mají během intenzivního tréninku vyšší nároky na příjem speciálně těchto prvků. Kombinace látek pomáhá zvýšit svalovou sílu, vytrvalost, regenerovat namáhané svaly a má pozitivní vliv na kvalitu spánku. Ale právě díky těmto benefitům může být vhodným doplňkem stravy i pro širší okruh osob. Zinek, hořčík a vitamin B-6 jsou životně důležité pro zdravé fungování organismu, podílejí se na všech metabolických procesech v těle a hrají zásadní roli v syntéze proteinů. Navíc zejména zinek a hořčík patří mezi nejvíce deficitní látky napříč populací.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt