Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Natural Chasteberry

Vyrobeno v ČR
389 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Přestaňte se cítit mrzutě ať už řešíte svůj menstruační cyklus nebo již není vaším hlavním tématem. Pokud jste žena, tak drmek je bylina, kterou prostě musíte vyzkoušet a uvidíte, jak na vás bude působit. Udržte své hormony pod kontrolou pouze jednou kapslí denně, která vám poskytne 425 mg extraktu drmku obecného standardizovaného na 0,5 % agnusidu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyskočte z jízdy na hormonální horské dráze!

Drmek obecný (Vitex agnus castus), známý také jako cudný strom či mnišský pepř, je malý keř vyskytující se v oblasti Středozemního moře. Po odkvětu jeho nápadných fialových květů, vyrostou tmavé bobule ve velikosti černého pepře. Tradovalo se, že konzumace bobulí potlačuje mužské libido, proto je údajně konzumovali mnichové, aby jim pomohli vyrovnat se s pokušením. Dnes je ale účel úplně jiný.

Poskytuje menstruační komfort a úlevu při premenstruačním syndromu (PMS)

Drmek neobsahuje žádné hormony, ale stimuluje systémy těla, aby pomohly přirozené hormonální rovnováze. Hlavní, bioaktivní látka agnusid, dokáže nepřímo zvyšovat hladinu progesteronu. Dochází k tomu stimulací hypofýzy, aby produkovala luteinizační hormon, který signalizuje vaječníkům, aby produkovaly více progesteronu. Nízký progesteron zapříčiňuje podrážděnost, špatnou náladu či pocit nafouknutí, které vznikají dva týdny před menstruací a jsou charakteristické pro premenstruační syndrom (PMS).

Drmek zvyšuje aktivitu dopaminu v mozku, což vede k potlačení uvolňování prolaktinu z hypofýzy. Prolaktin, stresový hormon ovlivněný menstruačním cyklem, přirozeně stoupá během těhotenství, aby stimuloval produkci mléka. Když je prolaktin příliš vysoký, vaječníky přestanou produkovat estrogen, což může vést k nepravidelné menstruaci, vaginální suchosti a nízkému libidu.

Menstruační komfort zajišťuje také stimulace opioidních receptorů v mozku, aby blokovaly bolest a napodobením účinků endorfinů, díky čemuž se budete cítit lépe.

Poskytuje menopauzální komfort

I když se zdá, že hormonální horská dráha skončila, je zde ještě poslední soupeř. Nízké hladiny hormonů, zejména progesteronu, způsobují další nečekané problémy během menopauzy. Zvýšení hladiny progesteronu díky drmku vám pomůže zachovat komfort i v období menopauzy.

Na základě výše uvedených mechanismů účinků, drmek obecný má také antioxidační vlastnosti, přispívá k normální činnosti kloubů a ke kognitivním funkcím.

Malá poznámka na závěr. Ve vyspělých zemích je drmek běžnou součástí klinické praxe při řešení hormonálních menstruačních problémů.

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsliProdukt Natural Chasteberry neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Natural Chasteberry vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky drmku obecného.

Užívání:

Užívejte 1 kapsli denně nalačno před snídaní pro dosažení ještě větších benefitů. Tehdy je hypofýza nejlépe reaguje na snížení prolaktinu drmkem. Minimální délka užívání jsou 3 menstruační cykly (3 měsíce). Je možné užívat dlouhodobě, ale osobně doporučujeme měsíční přestávku po 6 měsících nepřetržitého užívání.

Nedoporučujeme kombinovat Natural Chasteberry s hormonální antikoncepcí, protože narušuje její účinek neplodnosti. Neplatí to pouze pro Natural Chasteberry, ale pro všechny produkty, které obsahují funkční množství drmku obecného. Naopak ženy, které mají problém otěhotnět kvůli nepravidelné ovulaci, což může být způsobeno vysokým množstvím prolaktinu a/nebo nízkým množstvím progesteronu, jej jistě uvítají. Ale pozor, užívání ihned přerušte pokud dojde k otěhotnění, protože drmek i ostatní rostliny nejsou testovány na těhotných ženách.

Aktivní látky:

Složení v 1 kapsli RHP*
Drmek obecný (Vitex agnus castus) standardizovaný extrakt na 0,5 % agnusidu 425 mg **

*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení:

Drmek obecný (Vitex agnus-castus) standardizovaný extrakt na 0,5 % agnusidu, pullulanová kapsle.

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 48,2 g.

Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.

Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt