Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Vitamín K2 - 80 µg

Tip Vyrobeno v ČR
599 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Vitamín K2-MK7 ve své biologicky nejaktivnější a nejdostupnější formě získaný přirozenou fermentací z cizrny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značková forma vitamínu K2 Menaquinone 80mcg v biologicky nejvstřebatelnější formě K2MK7. Vitamín K2 je získáván fermentací z bakterie Bacillus licheniformis patentovanou technologií.

MK-7 (Menaquinone-7) je biologicky nejaktivnější formou vitamínu K2, zůstává mnohem delší dobu v krevním oběhu a je tak pro tělo mnohem biologicky využitelnější. Předchází vzniku kardiovaskulárních onemocnění a jeví se jako velmi slibný v léčbě některých civilizačních onemocnění. Ovlivňuje metabolismus vápníku, díky němu organismus dosáhne toho, že tento minerál putuje do kostí a zubů, nikoliv do cév, co by mohlo způsobovat problémy.

Pouze jediné formě vitamínu K2 se přisuzují nejlepší biologické funkce spojené s podporou zdravých kostí a kardiovaskulárního systému. Vitamín K2 – především pak menaquinone-7 (MK-7), představuje pro tělo nejdostupnější, bioaktivní formu a nejdelším působením v krevním oběhu. Náš produkt obsahuje K2MK7 získaný patentovaným procesem přírodní fermentace geneticky nemodifikovaného kmene Bacillus subtilis natto. Díky 100% obsahu all-trans konfiguraci, zaručujeme vysokou čistotu a maximální vstřebatelnost a využitelnost.

Benefity:

  • Normální stav kostí
  • Podpora srdce a cév
  • Srážlivost krve
  • Vysoká vstřebatelnost

SLOŽENÍ A DÁVKOVÁNÍ

Dávkování: 1 kapsle

Dávek v balení: 90

Množství v dávce:                               % Denní hodnoty

Vitamín K (menaquinone-7) 80 ug     107%

Složení: Inulin, K2MK7, veganská kapsle: hydroxypropylmethyl celulóza, rýžové slupky

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí. Produkt není určen jaké náhrada pestré stravy. Není vhodný pro děti.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 

Jak mám vitamín K2 užívat?

Vzhledem k tomu, že je vitamín K2 rozpustný v tucích (stejně jako třeba vitamín D), nejlépe se vstřebá s jídlem obsahujícím tuk. Při užívání nalačno se nevstřebá. 

Jak poznám, že mám deficit K2?

Nedostatek se může projevovat častými a snadno se tvořícími modřinami, krvácením z nosu či z dásní.

S jakým dalším doplňkem bych měl K2 užívat?

Vitamín K2 nejlépe funguje v kombinaci s vitamínem D3. Jednoduchá rovnice - zvýšený příjem vitaminu D3 si přímo vyžaduje také navýšení příjmu vitamínu K2. Plně tak využijete veškeré benefity, které od obou látek požadujete. Kombinace vitaminu D3 s vitaminem K2 se například jeví jako klíčová v prevenci a léčbě osteoporózy.

Proč je tak důležité vybrat správnou formu vitamínu K2?

Existuje několik forem vitaminu K2, které se liší délkou řetězce a biologickou aktivitou (označují se MK4 až MK10). V doplňcích se obvykle používají formy MK-4 (syntetická) a MK-7 (přírodní). MK-7 je považován za nejlepší zdroj vitamínu K2, vykazující vyšší aktivitu než forma MK-4. Vyšší účinnost MK-7 je dána lepší biologickou dostupností a delším poločasem rozpadu (a tedy delším setrvání v krvi) ve srovnání s jinými homology.

Jaký je rozdíl ve struktuře trans/cis?

All trans = absolutně bioaktivní. Menaquinone-7 (MK-7) se vyskytuje v různých chemických uskupeních, jako je cis, trans a cis/trans. Přičemž bioaktivní látkou je pouze all-trans forma. Díky 100% obsahu konfigurace all-trans, můžeme zaručit vysokou čistotu a nejvyšší možnou biologickou dostupnost produktu.

Proč jsou ve složení rýžové slupky?

Chemie některým suplementům pomáhá zlepšit odolnost sypkého prášku v tobolce vůči vlhkosti, což například dobře plní stearan hořečnatý. My usilujeme o to, co nejvíce kopírovat přírodu a přibližovat naše doplňky stravy skutečným potravinám. Proto jsme toto tolik diskutované aditivum nahradili extraktem z rýžových slupek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt