Vítáme Vás! Na veškeré objednávky od 900,- Kč máme dopravu ZDARMA!

5-HTP

5-hydroxytryptofan (5-HTP), také známý jako oxitriptan, je přirozeně se vyskytující aminokyselina a chemický prekurzor, stejně jako metabolický meziprodukt v biosyntéze neurotransmiteru serotoninu. Serotonin (5-hydroxytryptamin, zkráceně 5-HT), je biologicky aktivní látka obsažená v krevních destičkách, v buňkách gastrointestinálního traktu a v menší míře i v centrálním nervovém systému. Obzvlášť velký význam má jako neurotransmiter (přenašeč nervových vzruchů), neboť ovlivňuje serotoninergní systém, tvořený soustavou neuronů v prodloužené míše, středním mozku a mezimozku.

Základní fakta uvedená výše ukazují, že: “5-HTP je vše, co je zapotřebí, když je potřeba efektivně a bezpečně zvýšit hladiny serotoninu.” Nedostatečné hladiny serotoninu v mozku byly spojeny s četnými nemocemi a zde je živina, která může teoreticky zvyšovat hladinu serotoninu dle potřeby.

Doplnění serotoninu pomocí L-tryptofanu nebo 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) zlepšilo symptomy deprese, úzkosti, nespavosti a somatických bolestí v různých skupinách pacientů.

Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt