Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Balanced Calmness

Akce Tip Vyrobeno v ČR
549 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Balanced Calmness byl navržen, aby Vám pomohl se osvobodit od všech negativních vlivů moderní doby. Vědecky podložené přírodní bylinné extrakty a nutraceutika, které vám umožní dosáhnout rovnováhy mysli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Udržení pocitu klidu, navzdory vlivu moderního světa!

Ashwagandha (Withania somnifera) je tradiční bylina, která se používá již více než 3000 let pro své adaptogenní vlastnosti. Adaptogeny jsou rostliny, které usnadňují schopnost vašeho těla přizpůsobit se stresu. Doslovný význam názvu Ashwagandha je vůně koně. Jeden důvod je, že čerstvé kořeny voní jako kůň, ale druhý důvod je, že po konzumaci bude mít člověk síly a vitality jako kůň.

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) patří k adaptogenům se stimulačním efektem, zatímco ashwagandha je více uvolňující. Právě jejich společné užívání přináší větší benefity než každá samostatně. Rosavíny jsou aktivnější ve vyšších koncentracích, mají uklidňující efekt a navozují příjemný pocit. Naopak salidrosidy jsou účinnější při nižších koncentracích se stimulujícím účinkem a zvyšují motivaci. Spolu působí synergicky, aby poskytly klidnou a stabilizovanou energii během dne.

L-theanin, aminokyselina, přirozeně se nacházející v zeleném čaji, která má uklidňující účinky modulací několika mozkových drah. Zklidňující účinky L-theaninu jsou způsobeny zvýšenými alfa vlnami mozku, těmi, které se zvyšují při meditaci nebo masáži. Působení L-theaninu nastává během 30 až 60 minut, přičemž nejsilnější efekt Ashwagandhy lze pozorovat až po pár dnech, tak jako u jiných adaptogenů.

Meduňka lékařská (Melissa officinalis), mučenka pletní (Passiflora incarnata) a šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) aktivují GABA receptory v mozku, čímž podporují relaxaci a uvolněnou mysl. Každá z nich působí jiným mechanismem, ale spolu působí ve vzájemné synergii. Známé jsou jejich sedativní účinky, proto jsme zvolili správný poměr, aby pokryl hlavní benefity bez sedativního účinku.

Komplex Balanced Calmness doplňují vitamíny B1, B5 a metylovaná forma B12. Jsou zodpovědné za energetický metabolismus produkcí buněčné energie, která se vyčerpává, pokud naše mysl není na správném místě. Vitamín B1 hraje klíčovou roli v energetickém metabolismu, proces přeměny jídla na energii a využívá jej každá jedna buňka v těle. Proč se ale nachází v Balanced Calmness? Jídlo, které přijímáte je zdrojem energie. Vitamín B1 funguje jako producent energie (ATP) z potravy. Když je ale vitamínu B1 nedostatek, nastává nízká hladina buněčné energie, tělo sníží produkci ATP, díky čemuž jsme náchylnější k nepříjemným stavům.

Druhým pomocníkem v energetickém metabolismu je vitamín B12. Jeho problémy se vstřebáváním hravě vyřeší forma methylkobalamin, který se vyznačuje nejlepší vstřebatelností a biologickou dostupností. Je to hlavně z důvodu přirozeného výskytu metylkobalaminu v potravinách, jako jsou maso, vejce či mléko, narozdíl od jiných syntetických forem vitamínu B12.

Vitamín B5 neboli kyselina pantotenová, se v těle přeměňuje na acetyl-CoA při procesu výroby energie. Acetyl-CoA je ve velkém množství přítomen v nadledvinkách, které jsou první odpovědí organismu na nepříjemné stavy. Při jeho optimální hladině dochází ke správné regulaci kortizolu, hlavního stresového hormonu.

Rychlé uvolnění aktivních látek díky přírodním pullulanovým kapslím zajistí okamžitý nástup účinku.

Produkt Balanced Calmness neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Calmness vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin, vitamínů a minerálů.

Užívání:

Maximální denní dávka jsou 2 kapsle. Při dlouhodobém užívání užijte jednu kapsli ráno a druhou kapsli na večer, pro stabilnější účinek během dne. V případě potřeby akutního účinku užijte 2 kapsle s jídlem nebo po jídle.

Aktivní látky:

Složení ve 2 kapslích RHP*
Ashwagandha extrakt  withanolidů 10% 250 mg **
L-theanin 200 mg **
Meduňka lékařská  extrakt 10:1 150 mg **
Šišák bajkalský extrakt 85 % baicalinu 120 mg **
Rozchodnice růžová extrakt 3 % rosavinů a 1 % salidrosidů 100 mg **
Mučenka pletní extrakt 4 % flavonů 80 mg **
Vitamín B5 (pantotenát vápenatý) 14,9 mg 248 %
Vitamín B1 (thiamin mononitrát) 9,6 mg 873 %
Vitamín B12 (methylkobalamin) 50 ug 2000 %

*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení:

ashwagandha (Withania somnifera) standardizovaný extrakt na 10 % withanolidů, L-theanin, meduňka lékařská (Melissa officinalis) extrakt v poměru 10:1, šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) standardizovaný extrakt na 85 % baicalinu, rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) standardizovaný extrakt na 3 % rosavinů a 1 % salidrosidů, mučenka pletní (Passiflora incarnata) standardizovaný extrakt na 4 % flavonů, pantotenát vápenatý (vitamín B5), thiamin mononitrát (vitamín B1), methylkobalamin (vitamín B12), pullulanová kapsle.

Další informace:

Balení obsahuje 60 kapslí. Hmotnost balení je 36,2 g.

Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.

Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt