Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Balanced Zinc

Tip Vyrobeno v ČR
449 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Balanced Zinc nabízí unikátní kombinaci tří forem zinku s maximální absorpcí, které doplňuje chelátová forma mědi a přírodní vitamín C z aceroly. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve studiích se často soupeří o to, která forma zinku je nejlepší. Faktem ale je, že každá forma zinku vykazovala různou distribuci v těle. Právě proto naleznete v Balanced Zinc tři formy zinku s maximální absorpcí, které doručí zinek tam, kde je potřebný. Efektivita zinku je závislá na jeho absorpci.

Bisglycinát zinečnatý patří mezi velmi dobře tolerované a vstřebatelné formy zinku. Jelikož je zinek přímo navázán na dvě molekuly glycinu, nedochází k souboji s jinými minerály o absorpci v tenkém střevě. Prochází snáze přes střevní membránu, což zvyšuje jeho efektivitu. Bisglycinát jako organická sloučenina je šetrnější k žaludku, což ocení hlavně lidé, kteří pociťují žaludeční problémy nebo nevolnost při konzumaci doplňků se zinkem.

Monomethionin zinečnatý je další skvělá biologicky dostupná forma zinku, což znamená zvýšenou vstřebatelnost střevem a využití tělesnými buňkami. Hlavní rozdíl mezi bisglycinátem a monomethioninem je typ chelatační molekuly. U monomethioninu to je aminokyselina methionin, která patří mezi nejsnáze vstřebatelné aminokyseliny v těle, což zajišťuje ještě lepší vstřebatelnost. Monometionin zinečnatý navíc odolává navázání s vlákninou a fytáty, které inhibují absorpci zinku.

Pikolinát zinečnatý je zinek navázaný na tělu přirozenou kyselinu pikolinovou. V těle se vyskytuje jako metabolit L-tryptofanu a zvyšuje absorpci přes střevní stěnu.

Měď, méně známá jako zinek, je životně důležitým kofaktorem mnoha enzymů a biochemických procesů v těle. Nadbytek zinku může vést k nedostatku mědi a naopak. K dosažení rovnováhy je k zinku přidaný bisglycinát měďnatý. Je to chelátová forma mědi s vysokou absorpci.

Místo plniva je použit standardizovaný extrakt z plodů aceroly s 25% podílem vitamínu C, který skvěle doplňuje benefity zinku a mědi. Žádné přídatné látky, pouze efektivní zdroje pro nejlepší výsledky.

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsli. Produkt Balanced Zinc neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Zinc vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin, vitamínů a minerálů.

Užívání:

Užívejte 1 kapsli denně, nejlépe po jídle. Jedna tobolka obsahuje 21 mg zinku, 2 mg mědi a 90 mg vitaminu C, proto není třeba užívat více než 1 kapsli denně! 

Pro nejefektivnější absorpci užívejte s jídlem bohatým na bílkoviny, které zvyšují absorpci zinku a mědi. I když Balanced Zinc obsahuje monomethionin zinečnatý, neužívejte s jídlem s vysokým obsahem fytátů a vlákniny, které zabraňují absorpci zinku. Při požití se také vyhněte kávě, v rozmezí alespoň jedné hodiny, protože kyselina chlorogenová, kterou káva obsahuje, zabraňuje absorpci zinku.

Antibiotika snižují absorpci zinku a naopak. Abyste se tomu vyhnuli, užívejte Balanced Zinc 2-4 hodiny před antibiotiky nebo 4 hodiny po užití antibiotik.

Aktivní látky:

Složení v 1 kapsli RHP*
Zinek (39 mg monomethionin zinečnatý, 35 mg bisglycinát zinečnatý, 35 mg pikolinát zinečnatý) 21 mg 210 %
Měď (7 mg bisglycinát měďnatý) 2 mg 200 %
Vitamín C (360 mg extrakt z aceroly standardizovaný na 25 % vitamínu C) 90 mg 113 %

*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení:

monomethionin zinečnatý, bisglycinát zinečnatý, pikolinát zinečnatý, bisglycinát měďnatý, standardizovaný extrakt z plodů aceroly (Malpighia glabra) na 25% vitamínu C, pullulanová kapsle.

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 52,5 g.
Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.
Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.
Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt