Vítáme Vás! Využijte dopravu přes Balíkovnu. Nyní za akční cenu 39,- Kč. Objednávky v minimální hodnotě 1.500,- mají dopravu zcela ZDARMA.

Balanced Magnesium

Vyrobeno v ČR
599 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Možná si právě teď kladete otázku, není 5 forem hořčíku zbytečných? Není. Opravdu. Různé formy hořčíku se mohou jinak absorbovat a poskytují různá množství hořčíku. Přestože všechny formy poskytují elementární hořčík, dodávají i jiné sloučeniny, které poskytují rozdílné výhody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeden minerál, různé účinky!

Porovnávat použitých 5 forem hořčíku v absorpci a biologické dostupnosti by bylo zbytečné, protože všechny patří k těm nejlepším v obou aspektech.
U L-treonátu hořečnatého je hořčík navázán na L-treonát, metabolit vitamínu C, který mu umožňuje snadno procházet hematoencefalickou bariérou, čímž podporuje hladiny hořčíku v mozku. Díky tomu přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti.

Bisglycinát hořečnatý je spojení hořčíku se dvěma molekulami glycinu. Glycin snižuje hladinu pH v tenkém střevě, čímž dále pomáhá zvyšovat absorpci. Patří mezi relaxační formy, které zlepšují kvalitu spánku.

Hořčík malát vzniká spojením hořčíku s kyselinou jablečnou. Hořčík i kyselina jablečná pomáhají produkovat buněčnou energii ve formě ATP, proto se tato forma využívá zejména ke snížení únavy, vyčerpání a normální funkci svalů.

Taurát hořečnatý je kombinace aminokyseliny taurinu a hořčíku. Taurin je potřebný hlavně při rostlinné stravě (nachází se převážně v živočišné). Taurin tělo využívá k transportu hořčíku přes buněčnou membránu, proto má schopnost fungovat odlišně pro různé typy buněk. Mezi jeho specifické výhody patří podpora kardiovaskulárního zdraví (různými způsoby).

Citrát hořečnatý je mnohými podceňovaná forma hořčíku, ale je stejně účinná jako chelátové formy. Jeho hlavní výhodou je podpora střevní motility, proto jsme jej přidávali v rozumné míře.

Pyridoxal-5-fosfát, aktivní forma vitamínu B6, působí ve vzájemné synergii s hořčíkem. Stimuluje vychytávání hořčíku buňkami, čímž zvyšuje jeho účinek a snižuje vylučování hořčíku.

Proč ale Balanced Magnesium obsahuje také vitamín D3?

Vitamíny a minerály nepůsobí samostatně, ale spolupracují ve složitých vzájemných vztazích. Hořčík je potřebný k přeměně vitamínu D na aktivní formu (a naopak vitamín D zvyšuje absorpci hořčíku). Bez aktivní formy vitamínu D neočekávejte ani jeho benefity. Navíc neaktivní forma narušuje regulaci vápníku, což spouští další dominový efekt.

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsli. Produkt Balanced Magnesium neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Magnesium vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin, vitamínů a minerálů.

Užívání:

Ideální dávkování by se mělo odvíjet od vašeho životního stylu. Referenční hodnota příjmu je stanovena na 375 mg podle nařízení EU. Na základě našeho průzkumu je ideální dávkování pro běžnou populaci maximálně 3 kapsle Balanced Magnesium denně

Jedna dávka Vám pokryje 74% příjmu hořčíku, 429% vitamínu B6 a 750% vitamínu D3. V případě stresu a stresových aktivit, konzumace alkoholu, kouření, diabetu, vyššího věku či chronických onemocnění je potřeba hořčíku vyšší. Při těchto stavech se vždy poraďte s lékařem nebo odborným pracovníkem, pro správné nastavení dávkování.

Jelikož Balanced Magnesium obsahuje vitamín D3, pro lepší absorpci užívejte po jídle s obsahem tuku. Antibiotika snižují absorpci a účinnost hořčíku a naopak. Abyste se tomu vyhnuli, užívejte Balanced Magnesium 2-4 hodiny před antibiotiky nebo 4 hodiny po užití antibiotik. 

Aktivní látky:

Složení ve 3 kapslích RHP*
Hořčík (450 mg taurát hořečnatý, 450 mg L-treonát hořečnatý, 375 mg hořčík malát, 375 mg citrát hořečnatý, 225 mg bisglycinát hořečnatý) 277 mg 74 %
Vitamín B6 (9 mg pyridoxal-5-fosfát) 6 mg 429 %
Vitamín D3 1 500 IU 750 %

*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení:

taurát hořečnatý, L-treonát hořečnatý, hořčík malát, citrát hořečnatý, bisglycinát hořečnatý, vitamín D3, pyridoxal-5-fosfát (vitamín B6), pullulanová kapsle

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 69,5 g.
Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.
Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.
Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt