Ať je i Váš rok 2024 plný zdraví a lásky!

Balanced Magnesium

Vyrobeno v ČR
599 Kč –8 %
NUT Balanced Magnesium
599 Kč –8 % 549 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Možná si právě teď kladete otázku, není 5 forem hořčíku zbytečných? Není. Opravdu. Různé formy hořčíku se mohou jinak absorbovat a poskytují různá množství hořčíku. Přestože všechny formy poskytují elementární hořčík, dodávají i jiné sloučeniny, které poskytují rozdílné výhody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeden minerál, různé účinky!

detailní popis

Jeden minerál, různé účinky!

Porovnávat použitých 5 forem hořčíku v absorpci a biologické dostupnosti by bylo zbytečné, protože všechny patří k těm nejlepším v obou aspektech.
Glycerofosfát hořečnatý je organická forma hořčíku s glycerofosfátem. Glycerofosfát dodává tělu lipofilní hořčík, který je dobře známý pro svůj dokonalý transport i přes hematoencefalickou bariéru, čímž zvyšuje hladiny hořčíku v mozku. Díky tomu přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti.

Bisglycinát hořečnatý je spojení hořčíku se dvěma molekulami glycinu. Glycin snižuje hladinu pH v tenkém střevě, čímž dále pomáhá zvyšovat absorpci. Patří mezi relaxační formy, které zlepšují kvalitu spánku.

Hořčík malát vzniká spojením hořčíku s kyselinou jablečnou. Hořčík i kyselina jablečná pomáhají produkovat buněčnou energii ve formě ATP, proto se tato forma využívá zejména ke snížení únavy, vyčerpání a normální funkci svalů.

Taurát hořečnatý je kombinace aminokyseliny taurinu a hořčíku. Taurin je potřebný hlavně při rostlinné stravě (nachází se převážně v živočišné). Taurin tělo využívá k transportu hořčíku přes buněčnou membránu, proto má schopnost fungovat odlišně pro různé typy buněk. Mezi jeho specifické výhody patří podpora kardiovaskulárního zdraví (různými způsoby).

Citrát hořečnatý je mnohými podceňovaná forma hořčíku, ale je stejně účinná jako chelátové formy. Jeho hlavní výhodou je podpora střevní motility, proto jsme jej přidávali v rozumné míře.

Pyridoxal-5-fosfát, aktivní forma vitamínu B6, působí ve vzájemné synergii s hořčíkem. Stimuluje vychytávání hořčíku buňkami, čímž zvyšuje jeho účinek a snižuje vylučování hořčíku.

Proč ale Balanced Magnesium obsahuje také vitamín D3 a vitamín K2?

Vitamíny a minerály nepůsobí samostatně, ale spolupracují ve složitých vzájemných vztazích. Hořčík je potřebný k přeměně vitamínu D na aktivní formu a naopak vitamín D zvyšuje absorpci hořčíku. Bez aktivní formy vitamínu D neočekávejte ani jeho benefity. Navíc neaktivní forma narušuje regulaci vápníku, což spouští další dominový efekt.

Vitamin K2 nejenže zvyšuje hladiny vitamínu D, ale zajišťuje, aby se vápník nehromadil na nesprávných místech. Samozřejmě jsme zvolili enkapsulovaný vitamín K2 ve formě MK-7 akonfiguraci all trans. Konfigurace all trans je přirozená, strukturální forma vitamínu, která je tělem aktivně absorbována a je známo, že hraje klíčovou roli při podpoře kardiovaskulárního zdraví a zdraví kostí. Forma MK-7 zase zajistí větší biologickou dostupnost a delší setrvání v těle než jiné formy vitamínu K2. 

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsli. Produkt Balanced Magnesium neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Magnesium vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin, vitamínů a minerálů.

Užívání:

Ideální dávkování by se mělo odvíjet od vašeho životního stylu. Referenční hodnota příjmu je stanovena na 375 mg podle nařízení EU. Na základě našeho průzkumu je ideální dávkování pro běžnou populaci maximálně 3 kapsle Balanced Magnesium denně

Jedna dávka Vám pokryje 74% příjmu hořčíku, 429% vitamínu B6 a 750% vitamínu D3. V případě stresu a stresových aktivit, konzumace alkoholu, kouření, diabetu, vyššího věku či chronických onemocnění je potřeba hořčíku vyšší. Při těchto stavech se vždy poraďte s lékařem nebo odborným pracovníkem, pro správné nastavení dávkování.

Jelikož Balanced Magnesium obsahuje vitamín D3, pro lepší absorpci užívejte po jídle s obsahem tuku. Antibiotika snižují absorpci a účinnost hořčíku a naopak. Abyste se tomu vyhnuli, užívejte Balanced Magnesium 2-4 hodiny před antibiotiky nebo 4 hodiny po užití antibiotik. 

Aktivní látky:

Složení ve 3 kapslích RHP*
Hořčík (450 mg taurát hořečnatý, 375 mg malát hořečnatý, 300 mg bisglycinát horecnatý, 300 mg glycerofosfát horecnatý, 300 mg citrát hořečnatý) 270 mg 72 %
Vitamín B6 (9 mg pyridoxal-5-fosfát) 5,6 mg 400 %
Vitamín D3 1 000 IU 500 %
Vitamín K2 53 ug 70 %

*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

Složení:

taurát hořečnatý, bisglycinát hořečnatý, malát hořečnatý, glycerofosfát hořečnatý,citrát hořečnatý, veganský cholekalciferol (vitamín D3), pyridoxal-5-fosfát (vitamín B6), vitamín K2 (MK-7) all-trans, pullulanová kapsle.

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 69,5 g.
Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.
Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.
Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Sledujte akce a slevy
Přihlaste se do našeho newsletteru
a budete o všem vědět jako první.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Newsletter zasíláme 1x za 14 dní.
Výběr podle značek
Zdravý den Vitargo Viridian Vemoherb Vegan fitness The protein ball Sunwarrior Reflex Pursana Nutriworks Nutrislim Mornflake Myotec Chiba High5 Gusto Good Centzone Blender bottle Adapt